(067) 32 - 77 - 440

Про нас

Фольклорний гурт «Дармограй» був заснований в 1980 році на базі Вінницького педагогічного університету в місті Вінниця. До складу гурту ввійшли студенти з різних факультетів. Це були музиканти – аматори, які любили українську пісню, вміли співати та грати на різних музичних інструментах. Вже в 1981 році відбулися перші концерти колективу.

«Дармограй» багато гастролює по рідній Вінницькій області, співає для сільських та міських громад, перед працівниками сільського господарства, в школах, на промислових підприємствах Вінниччини. В 1982 році колектив вперше виступає за межами України, в складі офіційної делегації Вінницької області в Польській Народній Республіці.

Склад колективу постійно оновлювався. Одні студенти закінчували навчання в університеті і покидали колектив, а на їх місце приходили інші. Всього за 34 роки існування колективу в його лавах брали участь більше тридцяти учасників, хоча основний склад залишався в основному незмінним. Зараз до складу «Дармограю» входять шестеро учасників, які володіють грою на багатьох музичних інструментах. Серед них і доволі рідкісні та традиційні музичні народні інструменти – козобас, ліра, бугай, окарина, тилинка, кобза, різноманітні сопілки, баян, скрипка, барабан тощо.

Ансамбль «Дармограй» знають в багатьох регіонах України та далеко за її межами. Не одноразово колективу випадала честь офіційно представляти державу Україну та рідну Вінницьку область:

  • 1986рік – 12-й Всесвітній фестиваль молоді та студентів в Москві (Радянський Союз);
  • 1987 рік – Всесвітній фестиваль молодіжної преси в м. Тбілісі (Грузія);
  • 1988рік – участь в культурній програмі Міжнародної Тихоокеанської парусної регати м. Владивосток (Росія);
  • 1989рік – дні України у Франції, м. Лемож;
  • 1990рік – виступи в гостях у міста – побратима Норден (Німеччина);
  • 1991рік – «Дармограй» в складі делегації Вінницької області до міста Пітерборо (Англія);
  • 1994 та 2006рік – ансамбль представляє Україну на Всесвітньому фестивалі української культури «Писанка» м. Вегревіль , провінція Альберта, Канада.

«Дармограю» аплодують вдячні глядачі Бельгії, Молдови, Словаччини, Росії, Голландії, Казахстану, Німеччини, Англії, Франції, Канади.

Останній зарубіжний гастрольний тур «Дармограю» відбувся літом 2013 року у Канаді, де колектив був учасником ювілейного сорокового фестивалю української культури «Писанка» Місто Вегревіль, провінція Альберта, та мав честь представляти Україну на грендсцені Національного Канадсько – Українського фестивалю у місті Дауфін, провінція Менетоба.